Apostil Hizmeti

Resmî belgelerin uluslararası kabul görmesi için noter tasdikli olması gerekir. Ancak bu prosedür genellikle uzun sürer. Bu yasallaştırma sürecini hızlandırmak ve basitleştirmek adına Apostil işlemleri kullanılmaya başlandı. 

Apostil, resmi bir belgenin, imzanın veya damganın gerçekliğini tasdik eder. Kimlik doğrulama sürecine apostilizasyon denir.

Apostilin bir noter tasdik biçimi olarak kullanılmaya başlanmasından bu yana, belgelerin uluslararası transferi çok daha kolay ve daha hızlı hale geldi. Örneğin yurtdışında şirket kurmak için gerekli olan belgelerin başka ülkelerde de geçerliliğini koruması için apostilizasyonla meşrulaştırılması gerekir. Ümraniye’de Tercüme Bürosu mu Arıyorsunuz?

Genel olarak, belirlenen ülkedeki yetkililer orijinalin tercümesini isteyeceklerdir. Bu durumda, orijinal belge yerine tercümenin onaylanması gerekir. Belgenin türüne bağlı olarak, yeminli bir tercümandan tercümeye ihtiyacınız olabilir. Yurt dışından Almanya'da bir şirket kurmayı planlıyorsanız ve başka şeyler için de bu süreç gereklidir. 

Apostil ve yasallaştırma birçok açıdan farklılık gösterse de ortak bir noktaları vardır. Her ikisi de genel belgeler, imzalar veya damgalar için kimlik doğrulama biçimleridir. Kimlik doğrulama prosedürlerinin amacı, belirli belgelerin gerçekliğini doğrulamaktır. Dokümantasyon ayrıca, kimlik doğrulama tarafından kullanılacağı durumdan bir dokümanla aynı kanıtsal değeri elde eder. Farklılıklar esas olarak kimlik doğrulama prosedüründe ve ilgili zamanda yatmaktadır. Çekmeköy Tercüme Bürosu, Ataşehir Tercüme Bürosu

Apostil için, belgelerin yalnızca düzenleyen ülkedeki yetkili bir makam tarafından onaylanması gerekir. Öte yandan yasallaştırma, belgenin birkaç yetkili tarafından onaylanmasını gerektirir. Ön sertifikasyon, ilk olarak düzenleyen ülkedeki yetkili makam tarafından verilmelidir. Daha sonra, yasallaştırma varış ülkesinin konsolosluk misyonu tarafından gerçekleştirilmelidir. Apostil başvurusu, belgenin düzenlendiği ülkedeki belgenin sahibi tarafından yapılmalıdır. Gebze Tercüme Bürosu, Kurtköy Tercüme Bürosu.

Diploma Tercümesi için bizlere ulaşınız.
İletişim bilgilerimiz:

  • 0537 020 77 88
  • info@flytercume.com
WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?