Noter Onaylı Tercüme

Hükümetin, noter onaylı tercümeler de dahil olmak üzere farklı yasal formaliteleri onaylama ve denetleme yetkisi vardır. Bu noter onaylı belgeler genellikle bazı okullar tarafından yabancı diplomalar ve lise transkriptleri gibi belgeler sunulurken istenir. Ümraniye’de Tercüme Bürosu mu Arıyorsunuz?

Noter onaylı tercümelerde konu tercümenin kalitesi değildir. Daha çok bir kurumun resmi gerekliliklerini yerine getirmekle ilgilidir. Profesyonel bir çevirmen, çevirdiği belgeyi bir notere sunar ve çevirinin doğruluğu hakkında çevirmenden yemin etmesi istenir.

Ardından tercümandan, noterin geçerlilik kazanmadan önce, resmi mührü ve imzasını içeren yeminli bir beyanname imzalaması istenir.

Noter tercümenin kalitesini kontrol etmez. Bunun yerine noter, tercümanın kimliğiyle daha çok ilgilenir. Çekmeköy Tercüme Bürosu,

Ataşehir Tercüme Bürosu

Noter tasdikli tercümelerde notere ödenen ücret, tercüman veya tercüme firmasının normal ücretine eklenir. Noter genellikle sayfa başına ücret alır. Dudullu Tercüme Bürosu, İstanbul
Tercüme Bürosu.

Resmi amaçlarla kullanılan çeviri genellikle noter onaylı tercümeyi gerektirir. Örneğin; kolej belgeleri, okul sertifikaları, hukuk bürosu belgeleri, hükümet belgeleri ve mahkemede sunulması gereken belgeler gibi.

Noter onaylı çeviri, ifadelerin formülasyonunda en yüksek doğruluğu ve yasal terminolojinin kullanımının kusursuz doğruluğunu gerektiren belirli çeviri türleridir. Dolayısıyla, noter onaylı tercümeler, yasal gücü olan tercüme türleridir.

Bu nedenle profesyonel bir çevirmen veya saygın bir çeviri şirketiyle çalışmanız önemlidir. Gebze Tercüme Bürosu, Kurtköy Tercüme Bürosu.

Noter Onaylı Tercüme Hizmeti için bizlere ulaşınız.
 

İletişim bilgilerimiz:

  • 0537 020 77 88
  • info@flytercume.com
WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?