Tıbbi Tercüme

Tıp alanında ortaya çıkan iletişim ihtiyaçlarının karşılanması amacı taşıyan çeviri alanıdır. Tıp, büyüklüğün yanı sıra şüphesiz insan bilgisinin en eski dallarından biridir ve günümüzde kullandığımız tıbbi terminolojinin bir parçası da 25 asırlık tarihin doğrudan mirası. Atıfta bulundukları kavramlar, teknikler, hastalıklar vb. Latin kökenli eski kelimeler, oluşturulan yeni terimlerle bir arada bulunur. AIDS, gammagrafi veya X-ışınları gibi kelimeler keşfedildi ve kullanılmaya başlandı.

Çekmeköy Tercüme Bürosu, Ataşehir Tercüme Bürosu Gebze Tercüme Bürosu, Kurtköy Tercüme Bürosu.
Her durumda kullanılan ton ve stil, metin türüne ve hitap ettiği hedef kitleye bağlı olarak farklıdır.

Bir ağrı kesici için bir televizyon reklamında kullanılan stil, aynı analjezik için prospektüste kullanılan stil ile aynı olmayacaktır; benzer şekilde, bir klinik araştırmaya katılan hastalara yönelik bilgilendirilmiş onam formunda kullanılan üslup, aynı klinik araştırmanın protokolünde kullanılan tonla aynı olmayacaktır, bu sefer sağlık mesleği mensuplarına
yöneliktir.

Ümraniye’de Tercüme Bürosu mu Arıyorsunuz?

Tıbbi metinler farklı türler halinde karşımıza çıkabilir. Tıbbi çevirinin doğruluğu ve açık olması çok önemlidir. Bilgilendirme amaçlı oldukları için nesnel, açık ve genel olmalıdırlar. Bu metinlerde asla duygusal ifadeler veya kişisel görüşler yer alamaz. Öznellik olmamalıdır. Bilimsel bir dil kullanmak çok önemlidir. Çünkü bilimsel metinlerde belirsizliğe yer yoktur ve çok nesnel metinler olmalılardır. Dudullu Tercüme Bürosu, İstanbul Tercüme Bürosu.

Tıbbi Tercüme için bizlere ulaşınız.
İletişim bilgilerimiz:

  • 0537 020 77 88
  • info@flytercume.com
WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?